Czy salony optyczne sprzedają soczewki kontaktowe?

soczewki kontaktowe
30 wrz

Osoby, które mają wadę wzroku, mogą wybierać spośród wielu rodzajów okularów. Nie każdy jednak chce się na nie zdecydować. Alternatywą dla nich są soczewki kontaktowe, które po założeniu są niemal niewidoczne. Pozostaje jedynie odpowiedź na pytanie — gdzie można je kupić? W drogerii, aptece, a może salonie optycznym? Odpowiadamy!

Jakie zalety mają soczewki kontaktowe?

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na soczewki kontaktowe? Przede wszystkim są wygodne. Doskonale sprawdzają się u osób, które na co dzień uprawiają sport, ponieważ nie zsuwają się z nosa jak klasyczne okulary, które w wyniku upadku mogłoby ulec zniszczeniu. Ponadto nie zniekształcają obrazu ani nie ograniczają pola widzenia. Tak jak zostało wspomniane, są również niewidoczne, co stanowi istotną zaletę dla osób, które nie chcą nosić okularów.

Soczewki kontaktowe w salonie optycznym

Poszukując soczewek kontaktowych, dobrze udać się do salonu optycznego. Choć tego rodzaju produkty znajdziemy także w niektórych drogeriach, nie mamy pewności, że będą one do nas właściwie dopasowane. Optometrysta natomiast wskaże produkty o odpowiedniej mocy (warto pamiętać, że ta może być nieco inna niż w przypadku okularów), a także twardości oraz krzywiźnie. Co więcej, upewni się, że nie mamy żadnych przeciwwskazań do noszenia soczewek kontaktowych. To pozwoli uniknąć ewentualnych komplikacji związanych z zastąpieniem nimi okularów.

Należy również podkreślić, że specjalista nie tylko dobierze odpowiednie soczewki, lecz także pokaże, jak prawidłowo ich używać. Trzeba mieć na uwadze, że w przypadku tych produktów odpowiednia higiena jest niezwykle ważna, ponieważ dotykają one bezpośrednio oka. W razie wątpliwości optometrysta może również odpowiedzieć na nurtujące nas pytania.