Odpadł zausznik od okularów. Co robić? Czy konieczne są nowe okulary?

naprawa okularów
25 paź

Osoby, które mają wadę wzroku, najczęściej nie rozstają się ze swoimi okularami. Intensywna eksploatacja często prowadzi do różnego rodzaju usterek ich opraw. Wśród najczęściej spotykanych jest opadnięcie zausznika uniemożliwiające komfortowe noszenie okularów. W takim wypadku wiele osób decyduje się na zakup nowych oprawek. Czy jednak istnieje tylko takie rozwiązanie?

Naprawa okularów czy kupno nowych oprawek — co się bardziej opłaca?

Najprostszym rozwiązaniem po uszkodzeniu okularów jest zakup nowych oprawek. Ten jednak wiąże się ze sporym wydatkiem, na który wiele osób nie może sobie pozwolić bez wcześniejszego odłożenia określonej sumy pieniędzy. Dlatego warto również przemyśleć ich naprawę. Założenie nowego zausznika nie jest dla specjalisty skomplikowane, co oznacza, że tego rodzaju usługa będzie nas kosztować znacznie mniej niż kupno nowych okularów.

Skorzystanie z serwisu to dobre rozwiązanie nie tylko dla chcących oszczędzić, lecz także dla wszystkich osób, które niedawno kupiły określone oprawki i nie myślały o tym, aby je wymieniać. Warto też zaznaczyć, że tego rodzaju usterki zazwyczaj można się pozbyć ekspresowo, natomiast na nowe okulary zazwyczaj musimy poczekać.

Komu zlecić naprawę oprawek?

Jeżeli zależy nam na tym, aby naprawa opraw okularowych została przeprowadzona we właściwy sposób, powinniśmy ją zlecić specjaliście — optykowi, który na co dzień zajmuje się usuwaniem określonych usterek, w tym: zakładaniem nowych zauszników. To da pewność, że usługa zostanie wykonana z należytą starannością, a gdy okulary do nas wrócą, będą nie tylko dobrze wyglądać, lecz także właściwie spełniać swoją funkcję. Dobrze powierzyć swoje oprawki doświadczonemu w naprawach salonowi, który tego rodzaju usługi wykonuje w korzystnych cenach.