Jak wybrać okulary korekcyjne do pracy przy komputerze?

kobieta w okularach przed komputerem
25 sie

Codziennie spędzamy przed ekranami komputera, smartfona oraz innych urządzeń elektronicznych wiele godzin. Nierzadko tego właśnie wymaga od nas praca. Warto pamiętać o tym, że niebieskie światło emitowane przez tego rodzaju sprzęt negatywnie oddziałuje na nasze oczy. Jego wpływ można skutecznie zniwelować, wybierając odpowiednie okulary. Na jakie soczewki okularowe postawić, jeśli często pracujemy przy komputerze?

Wybór okularów korekcyjnych do komputera — o czym trzeba pamiętać?

Podczas wyboru okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze musimy oczywiście pamiętać o tym, że powinny one zostać dobrane do wady wzroku. Zbyt słaba moc szkieł spowoduje, że nie będziemy dobrze widzieć, a zbyt wysoka, może też prowadzić do zaburzeń widzenia i bólu głowy. Osoby często korzystające z urządzeń elektronicznych podczas doboru okularów muszą pamiętać także o tym, aby soczewki miały antyrefleks. Dzięki niemu możliwe jest wyeliminowanie refleksów świetlnych, które odbijając się od ekranu, docierają do oka.

Oprócz tego warto sprawdzić, czy wybrane okulary korekcyjne zostaną wyposażone w specjalny bloker niebieskiego światła emitowanego m.in. ekran komputera. Dzięki nim podczas pracy nasz wzrok nie będzie aż tak zmęczony. Obecnie jest to jedna z najchętniej wybieranych powłok przez osoby pracujące w biurach. Dobrze też, jeżeli soczewki będą antyelektrostatyczne, co oznacza, że nie zaczną przyciągać cząsteczek kurzu. Dodatkowo tego rodzaju powłoka chroni przed szkodliwym promieniowaniem, które również może pochodzić od ekranów komputerów.

Okulary do pracy przy komputerze dla osób bez wady wzroku — czy warto?

Należy podkreślić, że bez względu na to, czy mamy wadę wzroku, czy nie, decyzja o zakupie okularów do pracy przed ekranem komputera to dobry wybór. W tym przypadku dobrze zdecydować się na tzw. zerówki wyposażone w soczewki z wcześniej wspomnianym filtrem światła niebieskiego. Dzięki temu odpowiednio zadbamy o swoje oczy i zmniejszymy ich zmęczenie, co może pomóc w uniknięciu wad wzroku w przyszłości.