Dlaczego okulary korekcyjne warto kupić u optyka?

jakie okulary
05 sty

Wzrok jest najważniejszym zmysłem, który pomaga nam w funkcjonowaniu w codziennym życiu. Oczy pełnią bardzo odpowiedzialną rolę, stąd też dbanie o ich stan zdrowia jest obowiązkiem każdego z nas. Obecnie w salonach optycznych dla komfortu pacjenta jest możliwość sprawdzenia wzroku. Mimo tego wiele osób decyduje się na poszukiwanie okularów tzw. Gotowców – zwłaszcza w przypadku problemów z bliskimi odległościami. Co zyskamy kupując okulary u optyka? Sprawdźmy!

Widzenie – sprawność naszych oczu gdzie szukać pomocy?

Gdzie szukać w takim razie pomocy, jeśli zauważymy brak wyraźnego widzenia w bliskich odległościach? Czy podczas wieczornej jazdy samochodem? Pierwsze kroki zazwyczaj są kierowane w stronę okulisty, bądź optometrysty w celu sprawdzenia wady wzroku tzw. refrakcji. Następnie powinniśmy udać się do optyka, czyli osoby, która ma niezbędną wiedzę do wykonywania i doboru okularów przy uwzględnieniu indywidualnych parametrów każdego klienta.

Dlaczego okulary warto mieć od optyka?

Mając problem z sercem idziemy do kardiologa, następnie do wyspecjalizowanych osób, które wydają lekarstwa, bądź przeprowadzają skomplikowane operacje – są to specjaliści. Oczy są tak samo ważnym narządem, który ma człowiekowi służyć przez całe życie, a mimo to do stanu ich zdrowia podchodzimy lekceważąco – chociażby kupując gotowe okulary korekcyjne w różnych sklepach, omijając optyka.

Dla naszych oczu nie jest ważny kolor oprawki, marka, czy cena. Oczy potrzebują pomocy w postaci dobrej soczewki okularowej o poprawnej korekcji wzroku, uwzględniającej m.in. odległość źrenicy od nosa, wysokość jej położenia względem wybranej oprawy jak i przejrzystość. To są jedne z wielu ważnych parametrów dla naszego wzroku i potrzeby te spełniają okulary wykonane tylko i wyłącznie u optyków. Produkty dostępne od ręki na panelu, oprócz tego, że nie posiadają tych wszystkich pomiarów to dodatkowo mają identyczną korekcje na obu soczewkach. W wielu przypadkach mamy jedno oko słabsze, a drugie mocniejsze i zamiast sobie pomagać, szkodzimy tego typu zakupem.

Warto dbać o oczy, a w salonie optycznym uzyskają Państwo pomoc specjalisty, który zadba o polepszenie jakości widzenia, nie zapominając jednocześnie o poczuciu estetyki i gustu klientów.