Jak dbać o okulary korekcyjne, aby służyły jak najdłużej?

czyszczenie okularów
12 kwi

Okulary znacznie poprawiają komfort życia. Dobrze dobrane podkreślają również urodę osoby, która ma je założone. Trzeba jednak mieć na uwadze, że okulary są stworzone z delikatnego tworzywa, dlatego, by służyły jak najdłużej, warto o nie odpowiednio dbać. Co robić, by cieszyć się dobrą jakością widzenia? Podpowiadamy!

Czyszczenie i przechowywanie okularów

Powierzchnia szkieł najczęściej ulega uszkodzeniu wskutek niewłaściwego ich czyszczenia. Nie powinno używać się w tym celu żadnych agresywnych preparatów i przypadkowych ściereczek. Najlepiej kupić specjalny płyn do czyszczenia. W duecie z delikatną ściereczką nie tylko usunie on zabrudzenia, lecz także nie pozostawi smug oraz nie zniszczy szkieł. Ważne jest też to, w jaki sposób są przechowywane okulary. Dobrze zostawiać je w etui, w którym będą one bezpieczne. Zostawianie „drugich oczu” bez ochrony, nie wpływa dobrze na ich stan.

O czym pamiętać mając okulary?

Nosząc okulary, warto pamiętać o regularnym odwiedzaniu optyka „Do zobaczenia” w Warszawie na Ursynowie. Dlaczego naprawa opraw okularów jest tak ważna? Ciągłe zdejmowanie i zakładanie okularów sprawia, że te się wykrzywiają, co sprawia, że okulary źle leżą. Problemem może być też odpadnięcie noska czy wypadnięcie szkła, które nie trzymało się dobre ramek. Aby uniknąć tego typu sytuacji, należy im zapobiegać poprzez wizyty w salonie optycznym.

Warto również zdejmować okulary m.in. podczas pryskania włosów lakierem czy też gotowania, gdy na szkła może pryskać tłuszcz. Nie należy też zwlekać z wyczyszczeniem okularów, ponieważ zaschnięty brud gorzej wyeliminować z powierzchni szkieł. Dobrze też być ostrożnym podczas zabawy z dziećmi oraz zwierzętami, by okulary nie uległy zarysowaniu.