Najczęstsze uszkodzenia okularów

mężczyzna z rozbitymi okularami
21 cze

Okulary są najczęściej wykorzystywane każdego dnia. Odpowiednie ich przechowywanie oraz pielęgnacja mogą zapewnić, że na długo pozostaną w niezmienionym stanie. Niestety, zdarzają się wypadki, podczas których szkła mogą się porysować, a oprawy — zniszczyć. Jakim uszkodzeniom najczęściej ulegają okulary? Kiedy możliwa jest ich naprawa? Komu powierzyć swoje oprawki? Podpowiadamy!

Na jakie usterki są narażone okulary?

Wiele okularów ulega uszkodzeniom w wyniku wypadków. Mogą spaść lub zostać przygniecione, przez co wyginają się ich oprawki. W takich sytuacjach delikatny materiał, z którego są wykonane okulary, nierzadko też pęka, a to uniemożliwia ich noszenie. Oprócz tego klienci salonów optycznych często proszą o wymianę nosków — po tym, jak się złamały. Poza tym w wyniku częstego użytkowania tracą swój estetyczny wygląd, co także jest w wielu przypadkach przyczyną ich wymiany.

Kiedy jeszcze konieczna okazuje się naprawa opraw okularów? Warto skorzystać z usług serwisu, jeśli zauważymy luźne śrubki lub zgubimy którąś z nich. Takie sytuacje zdarzają się zazwyczaj w wyniku częstego użytkowania okularów. Co więcej, podczas ich niewłaściwego zdejmowania lub zakładania można zerwać fleks, a tym samym doprowadzić do uszkodzenia oprawy. Warto także pamiętać o tym, że zauszniki, podobnie jak noski, wymagają regularnego wymieniania ze względów estetycznych, ponieważ mogą się odbarwiać, a przez to całe okulary będą się niekorzystnie prezentować.

Komu zlecić naprawę okularów?

Wymienione wyżej uszkodzenia okularów można naprawić. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, jakie zostałyby przeznaczone na zakup nowych oprawek. Warto jednak mieć na uwadze, że aby rzeczywiście pozbyć się usterki, warto swoje okulary powierzyć fachowcom z renomowanego serwisu, którzy mają odpowiedni sprzęt, a także doświadczenie. Dzięki temu zyskujemy pewność, że oprawki zostaną oddane nam w nienagannym stanie.