Pierwsze okulary korekcyjne. Co warto wiedzieć?

okulary korekcyjne
21 mar

Z wadami wzroku mierzy się ponad połowa społeczeństwa. Przyczyn ich występowania może być wiele. Uwarunkowania genetyczne, codzienna praca przed komputerem czy też wiek to tylko część z nich. Problem z nieostrym widzeniem rozwiązują soczewki kontaktowe lub okulary korekcyjne. I choć soczewki cieszą się dużą popularnością, znaczna część osób wciąż wybiera okulary. Zakup pierwszej pary okularów nierzadko wywołuje stres. Obawy budzi komfort noszenia oprawek, ale także i widoczna zmiana wizerunku. Chcąc rozwiać Twoje wątpliwości, poniżej podpowiadamy, jak dobrać pierwsze okulary korekcyjne i co warto wiedzieć przed zakupem.

O czym warto pamiętać przy zakupie pierwszych okularów korekcyjnych?

Podstawowa zasada dotycząca zakupu okularów korekcyjnych jest taka, by kupować je wyłącznie w salonach optycznych. Wygląd okularów, choć ważny, nie jest najważniejszy. Największe znaczenie ma za to indywidualny dobór szkieł do wady. Nie można samodzielnie dobierać okularów na podstawie własnego widzimisię. Aby zapewnić sobie prawidłowe widzenie, ale i też zapobiec pogłębianiu wady, należy wykonać badania u okulisty. Dopiero po zdiagnozowaniu wady można dobrać okulary korekcyjne zgodnie z zaleceniami lekarza. W salonach optycznych warto też skorzystać z pomocy obsługi, która doradzi jak dobrać oprawki do kształtu twarzy, ale także podpowie, na jakie szkła się zdecydować.

Przy zakupie należy być też świadomym różnorodności dostępnych na rynku modeli. Różne modele okularów korekcyjnych w Warszawie na Ursynowie znaleźć można w salonie optycznym „Do zobaczenia”. W ofercie dostępne są okulary korekcyjne różniące się rodzajem oprawek oraz soczewek. Oprawki mogą być wykonywane ze szkła mineralnego, poliwęglanu i tworzywa sztucznego. Soczewki z kolei dzieli się ze względu na ogniskową np. na jednoogniskowe, dwuogniskowe i wieloogniskowe. Można też decydować się na wybór soczewek dodatkowo zabezpieczonych np. powłokami uszlachetniającymi, antyrefleksyjnymi czy też hydrofobowymi. W tym przypadku wybór zależy od trybu życia, indywidualnych preferencji oraz budżetu, jaki można przeznaczyć na zakup okularów.